Наш телефон: (067) 468-20-20
м. Вінниця вул. Немирівське шосе, 201а

Порівняння методів опалення

Опалення є одним з найважливіших факторів комфорту в квартирі та будинку. Автономне опалення дозволяє нам регулювати оптимальний мікроклімат в приміщенні і підтримувати бажану температуру. Центральні опалювальні системи залишають бажати кращого, тому багато хто шукає вигідну альтернативу. Ми намагаємося підібрати економний метод опалення, який не вимагає великих витрат при монтажі та гарантує великий строк експлуатації. На сьогоднішній день існує декілька способів опалення: газове, дров'яне і електричне.

Газове опалення одне з найбільш популярно серед нині використовуваних. Цей метод має свої недоліки:

  • Установка газового котла вимагає безліч дозволів і згоди всіх мешканців квартирного будинку
  • Купівля газового котла, заміна труб і батарей обходиться в декілька тисяч гривень
  • Монтажні роботи коштують значно дорожче
  • Постійне підвищення тарифів на природний газ.

Тариф на газ істотно підвищився до 3,6 грн за 1 м3 на місяць. Але якщо обсяг споживання газу перевищує 200 м3 на місяць - тариф встановлено в розмірі 7,188 грн за 1 м3. У період з 1 травня по 30 вересня цей тариф діє незалежно від обсягів споживання. Таким чином газове опалення стає найдорожчим методом опалення приміщення серед нині відомих. Його вартість не окупається навіть за кілька опалювальних сезонів, що робить газове опалення не вигідним.

Дров'яне опалення також часто використовується для опалення будинків і дач. Це дуже хороший і екологічний метод опалення, але його недоліки перевищують гідності. Устаткування для дров'яного опалення та монтаж димоходу обходиться порівняно дорого. Дров'яне опалення вимагає багато часу, коштів і трудовитрат, тому що на період опалювального сезону:

  • дрова потрібно купити
  • привезти
  • наколоти
  • кинути в пічку
  • прибрати золу
  • почистити котел

Такий порядок дій вимагає великої кількості часу і коштів, тому як вартість дров виросла, а доставка також обходиться дорого. До того ж дрова потрібно зберігати в правильних умовах, що істотно ускладнює завдання.

Маловитратними і економічним методом опалення є електроопалення. Термоплінтус - електричний прилад для стаціонарного опалення, який працює за принципом темперування. Зовні термоплінтус являє собою пластини з гіпсового композиту, в середені котрих встановлені нагрівальні елементи та блоку управління. Розташовують термоплінтус на стіні на висоті 0,3 м від підлоги. Конструкція термоплінтуса дозволяє розташувати його на стінах або ж вмонтувати його в стіну. Залежно від декору, термоплінтус можна пофарбувати в будь-який колір або ж декорувати будь-яким орнаментом. Завдяки термоплінтусу тепло рівномірно розподіляється по стінах, а стіни рівномірно нагрівають приміщення, не перегріваючи і не пересушує повітря в ньому. Використання термоплінтуса висушує стіни, вбиває грибок, прибирає вогкість. Підключається термоплінтус дуже просто і працює від розетки 220В, яка є в кожному приміщенні. При цьому не потрібно заземлення, також термоплінтус працює при низькій напрузі. Дозвільних документів на установку термоплінтуса не потрібно, а монтаж обходиться недорого.

Таке електричне опалення екологічно безпечно, економічно і легко використовується як основним, так і додатковим способом опалення будинків і квартир.