Наш телефон: (067) 468-20-20
м. Вінниця вул. Немирівське шосе, 201а

Принцип темперування

Принцип темперування - це певний темп, рівномірність розподілу чогось, плавний перехід від одного стану в інший, від одного предмета до іншого, рівномірність поширення в просторі і т.д. У музиці - це плавний перехід від однієї гами до іншої, або рівномірне поширення музичних звуків в приміщенні, а також, рівномірне поширення тепла від теплового джерела.

Головним джерелом тепла на землі є Сонце. Його інфрачервоне випромінювання - це невидимий простим оком спектр світла, але відчувається, як теплова енергія. У природі, принцип темперування тепла - це є рівномірне поширення теплової енергії Сонця. Залежно від того, під яким кутом падають сонячні промені на поверхню, визначається інтенсивність нагріву даної поверхні. Висвітлюючи якусь частину поверхні Землі, Сонце віддає свою теплову енергію, рівномірно прогріваючи цю поверхню. І, вже від поверхні, тепло поширюється рівномірно, по всій площі. Також, нагрітий камінь грубки віддає своє тепло стінок печі і рівномірно її прогріває. Принципом темперування - рівномірного розподілу тепла, цікавилися ще в Давнину. Прикладом такого опалення, є опалення знаменитих лазень стародавнього Риму, древніх замків, монастирів, величезних залів, так як прогріти такі великі приміщення за допомогою окремих джерел тепла, було неможливо. В одному місці було сухо і жарко, а у віддалених кутках приміщення, стіни залишалися сирими і холодними.

Тому, в таких спорудах, керамічні труби з парою прокладали в підлозі і стінах. Стіни були теплими і сухими, а повітря в приміщеннях був прохолодним. У таких умовах, настінний розпис і живопис зберігся до наших часів у первозданному вигляді.

Сучасними вченими був проведений цікавий експеримент з використанням різних видів опалення. В одному випадку, повітря в приміщенні нагрівали до + 50 С, а стіни, спеціально, охолоджували і люди, що знаходяться в приміщенні, мерзли.

В іншому випадку, повітря в приміщенні охолоджували до + 10 С, а стіни, спеціально, прогрівали і людям в приміщенні було тепло і комфортно.

Конвекція тепла, від якогось опалювального приладу, нагріває повітря в приміщенні, а стіни залишаються холодними і вологими.

При використанні опалювальних приладів, що працюють за принципом темперування, тепло передається безпосередньо стінам і тоді, стіни сухі і теплі, а повітря в приміщенні чисте і прохолодне, що дуже важливо для здоров'я людини.

Принцип темперування - рівномірного поширення тепла в приміщенні, покладений в основу сучасного електроопалення з використанням термоплінтуса.

В даному випадку, при використанні настінних і вмонтованих термоплінтусів, йде рівномірна передача тепла від термоплінтуса до стін і вже, від стін, тепло рівномірно поширюється по всьому приміщенню, що не перегріваючи і не пересушує його.